Vydávate sa? Využite naše služby
 
 
 

Blog » Ako a čím ošetrovať okolie očí

Ako a čím ošetrovať okolie očí

13.08.2020 / Komentárov: 0

Staráte sa o svoje očné okolie správne? V tomto článku si povieme o základnej starostlivosti o očné okolie, ako si ho správne premasírovať, pár tipov a trikov od vizážistov a nesmú chýbať ani dobré rady starých mám.

Odličovanie s citom

Na prvom mieste je  správne odličovanie od očného líčenia, či nečistôt nahromadených počas dňa. Vyhýbajte sa  odičovačom s obsahom oleja, mliečkam a krémom. Sú lacnou verziou, ktorá pokožku zaťaží. Mojim obľúbeným je  odličovač obsahujúci silikón, z ktorého sa vyrábajú očné šošovky. Je oftalmologicky a klinicky testovaný. Odstráni vodeodolné maskary na jeden ťah.

Postup: Na vyžmýkaný mokrý tampónik nanesiem pár kvapiek odličovača. Odličujeme od horného viečka smerom dole, chvíľku podržíme na mihalniciach, aby sa krásne rozložila maskara a zopakujem ešte raz. Spodné viečko odličujem smerom od vonkajšieho kútika k vnútornému, nie naopak! Ťahy sú jemné a nedrhneme.

Soutěž-o-odličovač-očí-od-Mary-Kay®-v-hodnotě-530-Kč-e1545157264789

Očná ukľudňujúca maska

Úžasne upokojí, hydratuje očné okolie a dokonalou hydratáciou zmierňuje vrásky.

Nanáša sa v hrubšej vrstve a ideálne priamo z chladničky 2x týždenne. Pokiaľ ju používame denne na hydratáciu očného okolia, stačí tenučká vrstva ráno a večer, alebo podľa potreby počas dňa na uvoľnenie pri šoférovaní, či práci na PC .

images

Očný krém nie je luxus

Očný krém by vám určite nemal chýbať v základnej kozmetickej výbave už od 20. roku života, aj keď si myslíte, že ho ešte nepotrebujete. Bojujeme proti vzniku vrások, krémy na vyhladenie vrások neexistujú! Čo očakávate od očných krémov?

TimeWise Repair očný krém

Úžasne litinguje, vyhládza a obnovuje pokožku okolo očí. Spevňuje padnuté očné viečka. Tiež bojuje výborne proti suchosti pleti.

52201_042_EyeRenewalCream

TimeWise Age Minimize očný krém

Výborne hydratuje, revitalizuje  a obnovuje citlivú pleť okolo očí. Pôsobí proti voľným radikálom, zjemňuje a upokojuje citlivú pokožku.

506011-UNL-GB-566-MiracleSet3D-SM-Rub-EyeCream-Hexagon

Hydrogélové vankúšiky

Napustené vzácnou  červenou riasou pre dokonalú hydratáciu.

Špeciálne vyvinutá technológia s prírodnými zložkami urýchľuje metabolizmus, posilňuje a obnovuje pleť pod očami. Vďaka tomu ustupujú tmavé kruhy a vačky pod očami. Toto unikátne zloženie vypína pokožku a redukuje očné opuchy.
Doporučuje sa používať 2x týždenne.      

Rada: Pre udržanie dobrého stavu pleti v týchto partiách je vhodné precvičovanie svalov niekoľkokrát denne. Zavrite pevne oči, počítajte do desať, uvoľnite napätie ich otvorením a zdvihnite obočie.

unnamed

Masáž a kúra rozjasnia pohľad

Dámy po dvadsaťpäťke, ktoré sú často pred obrazovkou, určite ocenia mikromasáž očného okolia. Masáž tiež napomáha cirkulácii krvi a tým podporuje lymfatický systém v boji proti opuchom a tmavým kruhom. Naberte si množstvo očného krému ako špendlíková hlavička na prsteník, spojte s prsteníkom na druhej ruke a nabodkujte na hranu kosti na spodnom viečku. Rozotierajte smerom od vonkajšieho kútika oka k vnútornému. Potom prejdite jemným masírovaním na horné viečko tiež na hranu kosti. Keď tieto krúživé pohyby urobíte 8x, máte efekt mikromasáže očného okolia.

Tipy a triky vizážistov

Počuli ste už, že mejkap jemnej pokožke očí škodí? Tmavé kruhy sa prekrývajú  korektorom pod oči, ktorý je na to špeciálne určený. Zároveň obsahuje rozjasňujúce zložky, ktoré stimulujú krvný obeh a minerál mica, ktorý odráža svetlo a opticky zjemňuje vrásky.

Iné je to s púdrom. Nemal by sa dávať až celkom k očiam, lebo prášok sa dostane do rýh a zbytočne zvýrazní, časom i prehĺbi vrásky a vysuší už aj tak suchú pokožku okolo očí.

Korektor však nepomôže zakryť opuchy, práve naopak.

_imager.php

Dobré rady starých mám

  • To, že by sme mali jesť veľa mrkvy, asi netreba pripomínať. Pre naše oči je dôležitý vitamín A – ten nájdete v tekvicových alebo ľanových semiačkach. Vhodné sú aj oriešky či olivový olej. Môžete si tiež pripraviť „olovrant“ na oči – z nastrúhanej mrkvy, lyžice olivového oleja a jablka.
  • Súčasťou očných kvapiek býva fenikel. Domáce očné kvapky si môžete pripraviť zo slabého feniklového čaju a pravidelne si ním vyplachovať oči.
  • Pohľad vám bude žiariť, ak si oči ráno vypláchnete čiernym čajom. Na unavené oči blahodarne pôsobia aj obklady napustené bórovou vodou.
  • Šalviu, ktorá pôsobí protizápalovo, môžete použiť do obkladov pri zapálených viečkach. Listy šalvie lúhujte asi 15 minút a potom si navlhčené tampóny priložte na oči.
  • Pri zápale spojiviek, jačmeni alebo zelenom zákale pomáhajú aj bylinky očianky. Očianka posilňuje obranyschopnosť organizmu a pridáva sa ako korenina do jedla, ale aj do čaju. Pri zápale oka môže trochu páliť.
  • Na upokojenie podráždených očí je výborný petržlen. Petržlenovú vňať necháme niekoľko hodín lúhovať a precedeným odvarom si vyplachujeme oči. Odvar môžeme použiť aj na obklady, ktoré zmierňujú opuchy.
  • Ak máte problémy s nadmerným slzením, pomôže vám bazalkový odvar. Stačí si ním pravidelne vyplachovať oči.

Komentáre

Pridať komentár

*
* nebude zobrazený
* - Povinný údaj