Pigmentové škvrny

Čo to vlastne pigmentová škvrna je?

Pigmentová škvrna je zhluk melanínu – krvného farbiva v pokožke, ktoré produkujú melanocyty. Tie sa nachádzajú na rozhraní medzi pokožkou a škárou (dermis). Od nich závisí pigmentácia, sfarbenie pokožky.  Produkcia kožného farbiva je dôležitá pre ochranu organizmu, pohlcuje UVA žiarenie, zabraňuje tvorbe voľných radikálov. Pokiaľ to s opaľovaním prepálime, melanocyt sa veľmi snaží o ochranu a vylučuje viac farbiva, ktoré sa nerovnomerne rozkladá.
5b1a6e5e4b49c

Čo spôsobuje hyperpigmentáciu?

Faktory, ktoré spôsobujú tvorbu pigmentových škvŕn:

  • nadmerné slnenie
  • vek –  starecké škvrny
  • hormonálna zmena – produkcia ženských hormónov ovplyvňuje  tvorbu melanínu
  • pooperačné stavy (jazvičky)
  • akné
  • používanie hormonálnej antikoncepcie, antibiotík…

Faktorov je veľa, rovnako ako je veľa očakávaní, že jeden prípravok alebo zákrok všetko odstráni.

Ako na to??

Tvorba pigmentových škvŕn je dlhodobý proces pleti, a preto aj jeho trvalé  odstránenie nemôže prísť po jednom dni, týždni. Riešením nie je len dermatologický zákrok alebo len krém.
Najúčinnejší a trváci spôsob odstránenia je tzv. dermokozmetický. Dermokozmetický systém  je založený na pravidelnej starostlivosti o všetky vrstvy pokožky, kde má pigmentová škvrna rozsah. A zároveň pravidelne šetrné „obrusovanie“  odumretých vrstiev pokožky. Stačí vedieť, že je to magický systém 2x2x2.
2x DENNE používam Sérum na rozjasnenie tónu pleti. Sérum zastreší najspodnejšiu vrstvu pokožky, kde sa nachádza melanocyt a žiadne krémy a masky do týchto vrstiev dosah nemajú. Rozbíja pigmentové škvrny a udržiava pod kontrolou rovnomerné rozloženie farbiva.
b11432681
2x TÝŽDENNE Rozjasňujúca maska chemický peeling. Rozjasňujúca maska zastreší strednú vrstvu pokožky, zosvetľuje, vyživuje, a tým podporuje jej správne fungovanie. Chemický peeling odstraňuje hornú odumretú vrstvu pokožky a maska sa dostane hlbšie. Nezľaknite sa pojmu chemický peeling, keď tu hovoríme o kozmetike z prírodných výťažkov. Hlavná zložka jedného z nich je napr. kyselina glykolová vyrobená z cukrovej trstiny, fenomén v kvalitných kozmetických značkách. Chemický peeling urýchli proces odstraňovania pigmentových škvŕn a zároveň nepoškodí pokožku ako mechanický peeling. POZOR! nechodiť na druhý deň na priame slnko.
Mikrodermalni_sada_plus433209-mary-kay-timewise-facial-peel-image-309020155CU_16_EssMk_008_ns
2x ROČNE Regeneračné sérum +C , ktoré samozrejme okrem zosvetľovacích účinkov, posilňuje bunky, revitalizuje pleť, omladzuje a zabezpečí správne fungovanie pleti, aby všetky bunky robili to, čo majú. Sú v ňom výťažky z rastlín, ktoré obsahujú až stonásobne viac vitamínu C ako dostupné ovocie u nás.
18519877_10155264972927068_4107992015488887825_n

Nezabúdajte na pravidelnú hygienu pleti ráno a večer

Čistenie, hydratácia, tonizácia a ochrana patrí ku každodennej rutine a tvorí základnú hygienu pleti rovnako ako umývanie zubov. Všetky riešenia problémov pleti ako aj pigmentové škvrny sú doplnková starostlivosť a dennú starostlivosť nenahrádza. Pre zachovanie pleti bez pigmentových škvŕn je veľmi dôležité používanie denných krémov s SPF 30. Makeup a púder tvoria kabátik na pleť, zároveň kryjú nerovnosti, kým ich máme a tým tvoria skvelú mechanickú ochranu. Pokiaľ je problém dlhodobý a chceme rýchlejšie účinky, doporučujem na jednu sezónu SPF 50. Nie je dobré krémy s tak vysokým faktorom používať dlhodobo. Veľmi dôležité je nevystavovať sa priamemu slnku, nosiť šiltovky, klobúčiky. Na dovolenke a po rannom rituály so sérom a krémom s SPF, natrieť sa opaľovacím krémom 20 minút pred odchodom na pláž.
sunny-days-hat-4-700xauto 125c3e8dd8b39878c93d8289e8b507ca.jpg (640×640)