Vitamín C

Vitamín C

Túžite po pleti, ktorá je viditeľne mladistvá a prekypuje zdravím? (Vážne, ktorá z nás by netúžila?). Zdravá pleť, ktorú si prajete, je na dosah. Vitamín C a vitamín E sú dva najsilnejšie antioxidanty poskytujúce najvyššiu ochranu, akú máme k dispozícii. Sérum, ktoré každý deň dodá pleti dávku týchto mocných látok, môže viditeľne zlepšiť stav pleti. Aj keď nevidíte viditeľné známky starnutia, doplnenie režimu starostlivosti o pleť o sérum obsahujúce vitamín C a vitamín E, pomáha chrániť proti neviditeľným stres spôsobujúcim faktorom v životnom prostredí, ktoré môžu narušiť zdravie pleti.

Vitamín C je nepostrádateľný

Pretože si ľudské telo samo nevie vitamín C vyrobiť, je potrebné, aby sme mu jeho denný prídel dodávali buď v potrave alebo priamou aplikáciou na pleť. Vitamín C nášmu telu pomáha opravovať poškodené kožné bunky a chráni pleť pred oxidačným stresom, ktorý spôsobujú látky znečisťujúce životné prostredie, ako sú ozón alebo škodlivé UV lúče.

Aký majú prínos séra s vitamínom C? Vitamín C je mocný antioxidant, pôsobí
na rozjasnenie pleti a redukuje jemné linky a vrásky, taktiež zmierňuje viditeľnosť tmavých škvŕn a nejednotnosti v tóne pleti. A to nie je všetko, čo táto úžasná látka vie. Vitamín C pleť nutne potrebuje, aby bola schopná zvýšiť tvorbu kolagénu a elastínu, ktoré sú jej stavebnými kameňmi, a podporujú jej pevnosť a pružnosť.

Prečo pridávať vitamín E? Vitamín C je pleti veľmi prospešný. A rovnako tak vitamín E. Spojte ich sily a vytvoríte niečo skutočne mimoriadne. „Vo dvojici sa to lepšie tiahne“ a platí to aj pre týchto dvoch superantioxidantov, ako dokazujú desiatky rokov vedeckého bádania ilustrujúce, že ich vzájomné dynamické pôsobenie zvyšuje ich antioxidačný účinok a prináša lepšie výsledky.

Vitamín E, tiež známy ako alfa-tokoferol, je vysoko účinný antioxidant, ktorý zohráva zásadnú úlohu pri ochrane proti predčasnému starnutiu pleti. Vitamín E sa spotrebováva, keď pôsobí proti voľným radikálom. V kombinácii s vitamínom C je aktivovaný a posilňuje sa jeho účinok proti starnutiu. Vitamín E zároveň pôsobí ako stabilizátor vitamínu C.

Ako nájsť to najlepšie sérum s vitamínom C pre svoju pleť.
Nie všetky séra s vitamínom C sú si rovné. Aby ste dosiahli najlepšie výsledky, odporúčame sérum s vhodným zložením, ktoré maximalizuje potenciál tohto nenahraditeľného vitamínu, a zároveň je schopné zaistiť stabilizáciu vitamínu C, o ktorom je známe, že je nestabilné. Najčistejšou a najaktívnejšou formou vitamínu C je kyselina L-askorbová. S kyselinou askorbovou treba správne nakladať a chrániť ju pred pôsobením svetla a vzduchu, aby sa minimalizovalo oxidačné poškodenie. TimeWise® Regeneračné sérum C+E tento problém rieši tak, že využíva technológiu, kedy sú vytvorené akési „kapsule“, v ktorých strede je čistý vitamín C (kyselina askorbová), ktorý je obalený mikroguličkami obsahujúcimi vitamín E (alfa-tokoferol). Vďaka tomu sú tieto dva vitamíny dodávané spoločne a s riadeným uvoľňovaním, čím sa optimalizuje ich vzájomné dynamické pôsobenie. Výskumníkom v laboratóriách Mary Kay sa podarilo využiť neuveriteľnú schopnosť týchto zložiek prispievajúce k recyklovaniu vitamínov, aby ešte viac podporili zdravie vašej pleti.

A pretože sú obe tieto zložky tiež vysoko aktívne, je sérum dodávané vo vzduchotesnej fľaštičke. Jej vnútorné prostredie bez vzduchu pomáha zachovať maximálnu účinnosť prípravku od prvej do poslednej kvapky. Priehľadné okienko s dávkovacou stupnicou vám ukazuje, koľko produktu ešte zostáva, a pri každodennom používaní vám pomáha aplikovať správnu dávku. Toto vysoko účinné sérum obsahuje vitamín C nie z jedného, nie z dvoch ale hneď z TROCH zdrojov. Čistý vitamín C s vitamínom E podporujú prirodzený proces obnovy pleti. Spojením vitamínu E s čistým vitamínom C vedci spoločnosti Mary Kay predĺžili život vitamínu E, čím posilnili aj antioxidačnú ochranu proti predčasnému starnutiu pleti. Výťažok z ovocia amla je bohatým v prírode sa vyskytujúcim zdrojom vitamínu C. Má vysoký antioxidačný účinok a chráni tak zdravie pleti, taktiež preukázateľne pomáha stimulovať prirodzenú tvorbu kolagénu. Amla sa radí medzi superovocie, je plné výživných látok vrátane polyfenolov, minerálov a vitamínov.

Derivát vitamínu C (tetrahexyl askorbát) je súčasťou zloženia tohto séra, aby zaistil starostlivosť tým oblastiam pleti, do ktorých sa tradičný vitamín C ťažko
dostáva. Vitamín C je rozpustný vo vode, a preto bol jeho derivát upravený tak, aby bol rozpustný v tukoch a zlepšila sa tak jeho absorpcia. Odolnejšia a žiarivejšia pleť iba za 4 týždne Každý chce vidieť výsledky, a toto sérum pre starostlivosť o pleť tváre ich má. V nezávislej klinickej štúdii účastníci uvádzali, že sa iba za štyri týždne zvýšila odolnosť a jas ich pleti!2 (A vykázali ešte lepšie výsledky pri dlhšom používaní.2)
Zlepšenie vzhľadu pleti: 92%
Viditeľne pevnejšia pokožka: 89 %
Rozjasnenie: 87 %
Viditeľne redukované jemné linky: 84 %

Prečo je lokálna aplikácia vitamínu C dôležitejšia ako kedykoľvek predtým?

Vysoko účinné zloženie séra zaisťuje ochranu proti škodlivým účinkom okolitého prostredia, napríklad prízemného ozónu (O3), ktoré prispievajú k viditeľnému stárnutiu. Nezdravá koncentrácia ozónu je jedným z problémov súvisiacich so znečistením životného prostredia v mnohých častiach sveta. Podľa vedeckých štúdií môže ozón okrem poškodenia dýchacej sústavy spôsobovať aj oxidačné poškodenie pleti.

• Podľa Správy o stave ovzdušia za rok 2019 publikovanej Americkou pľúcnou
asociáciou viac ako 4 ľudia z 10 (41,1 %) žijú v USA v oblastiach, v ktorých je
úroveň znečistenia ozónom nepriaznivá pre ľudské zdravie. V absolútnych číslach
to predstavuje 134 miliónov obyvateľov, ktorí žijú v miestach, ktoré získavajú
označenie „nevyhovujúce“, pokiaľ ide o znečistenie ozónom, čo je oproti štúdii z
roku 2014 nárast o 5 miliónov osôb.

• Prízemný ozón je agresívna látka vyskytujúca sa v atmosfére, prispieva k tvorbe voľných radikálov spôsobujúcich oxidačný stres. Oxidačný stres potom môže oslabovať kolagén a elastín v pleti, čím prispieva k tvorbe jemných liniek a strate pevnosti pleti. Vitamíny C a E sú preukázanými antioxidantmi, ktoré pôsobia proti oxidačnému stresu a pomáhajú neutralizovať voľné radikály v pleti.

Aby sme mali zdravé bunky, zdravú pleť a boli vôbec zdravé, nezaobídeme sa bez vyváženej stravy! Nijako ale nemôžeme ovplyvniť, kam telo pošle vitamíny, ktoré skonzumujeme v našej strave. Preto je pre zdravie pleti tak dôležitá lokálna aplikácia vitamínu C. Vedecké štúdie preukázali, že nadmerné vystavenie oxidačnému stresu prostredníctvom UV žiarenia v dôsledku spôsobuje vyčerpanie antioxidantov v epidermálnej vrstve pokožky, o dôvod viac podporiť zdravie pleti sérom s obsahom vitamínov, po ktorých vaša pleť túži. Vysoko účinné spojenie vitamínu C a E je v hľadáčiku vedcov zaoberajúcich sa štúdiom pokožky, a majú na to dobrý dôvod. Vyskúšajte TimeWise® Regeneračné sérum C+E pre viac rozjasnenú, pevnejšiu pleť v kondícii a žiariacu zdravím. Vaša pleť vám poďakuje.

Nakupovať produkty