5 kroková starostlivosť o pleť

5 kroková starostlivosť o pleť

Ako dosiahnuť dokonalosť v čistení pleti? Ako docieliť hebkú a jemnú pleť? To sú otázky, na ktoré by väčšina ľudí chcela odpoveď. Pritom je to také jednoduché. Stačí postupovať podľa týchto krokov.
 
1. Krok- Čistenie
Tento krok je jeden z najdôležitejších, pretože vám otvorí póry, vyčistí tvár od nečistôt rozpustných len v tukoch. Na čistenie používame čistiaci krém/gél/penu, ktorú jemnými masážnymi pohybmi rozotrieme po celej tvári, vynecháme iba očné partie po lícnu kosť. Nakoniec zmyjeme letnejšou vodou a hneď sa budete cítiť sviežejšie. Je dôležité aby sa tento krok praktizoval pravidelne ráno a večer.
 
2. Krok- Tonizácia
Tento krok Vám pomôže vyvážiť suché a mastnejšie partie pleti, krásne vyrovná pH Vašej pokožky a uzavrie póry. Tonikum je potrebné používať na vyčistenú pleť. Nanesieme si ho na vatový tampón a pretierame ním pleť dokým posledný tampón nezostane čistý. Ako vždy vynecháme okolie očí. Spolu s čistením ho používame ráno a večer.
 
3. Krok- Regenerácia

Maska je dôležitá hlavne na prehydratovanie a výživu pleti. Zároveň použitím masky vyvážime mastnejšie a suchšie časti tváre, odstránime odumreté a zrohovatené bunky a tým vyhladíme pleť. Nanesieme ju na celú, suchú a vyčistenú tvár, znovu vynecháme okolie očí. Necháme pôsobiť 10-12 minút a potom umyjeme letnejšou vodou. Masku používame iba 2-krát za týždeň, a môžeme pri nej príjemne zrelaxovať.
Ďalšia časť 3. kroku sú séra. Dokážu sa dostať aj do spodnej vrstvy pokožky, odďaľujú starnutie a pomáhajú prirodzenej regenerácii pleti. Zároveň ani jedno zo sér Mary Kay neobsahuje parabény. Je potreba to naniesť na suchú vyčistenú tvár a znovu vynechať okolie očí.
pletova-maska-kozmetika-clanokW
 
4. Krok- Hydratácia
V tomto kroku budeme hydratovať pleť. Na chrbát ruky si nanesieme krém veľkosti hrášku. Ten si nabodkujeme na čelo, nos, líca a bradu a krk. Rozotierame pohybmi smerom nahor, ako sme sa učili. Hydratačný krém/gél pridávame k čisteniu a toniku a používame ho každý deň ráno a večer.
 
5. Krok- Ochrana
Aj keď väčšina ľudí si stále myslí, že makeup/CC krém je iba na skrášľovanie , opak je pravdou. Použitím makeupu zároveň zabraňujete prieniku nečistôt z okolitého vzduchu na vašu pleť. Použijeme hráštek makeupu/CC krému a rovnomerne nanesieme na pleť, avšak ako jediný nie v bodkách ale od stredu do strany a do stratena. Spravidla ho nanášame ráno, aby nás mohol chrániť celý deň.
How-to-choose-the-right-makeup-for-your-skin