Rozžiarte pohľadom!

Rozžiarte pohľadom!

O očiach sa vraví, že sú oknom do duše. Ak chcete, aby tie vaše žiarili, nezabúdajte ani na okenný rám – citlivú pokožku okolo očí. Únava, stres aj negatívne vplyvy životného prostredia zanechávajú svoje stopy aj na tejto najtenšej a najmenej chránenej časti tela.

Čo spôsobuje náchylnosť k podráždeniu a vzniku vrások pod očami?

  • Pokožka  je na tomto mieste ultra tenká (4x tenšia, než na ostatných častiach tváre)
  • Nepatrné  množstvo tukových žliaz (iba 20 na 1 cm2, zatiaľ čo na ostatných častiach tváre až 800 na 1cm2)
  • Kolagénové a elastínové vlákna sú tu navyše slabé, preto je tu predpoklad vzniku vrások vyšší
  • Únava, stres, negatívne vplyvy životného prostredia, práca pri PC, či UVA, UVB žiarenie
  • Oxidáciou hemoglobínu v krvi, hromadením toxínov v bunkách s pomalšou cirkuláciou, nadbytočnou pigmentáciou a zápalmi v tele vznikajú tmavé kruhy a opuchy
  • V neposlednom rade použitie prípravkov určených na inú časť pokožky, či tela alebo nadmerné naťahovanie pri odličovaní nám pokožka časom zráta

Všetky tieto argumenty by mali byť dostatočným dôvodom, aby ste sa začali starať o tieto časti tváre už v 20 rokoch svojho života, skôr ako sa objavia prvé, takmer neviditeľné pavučiny, ktoré časom vytvoria na pleti znepokojujúce zmeny. Protivráskový krém totiž znamená, že bojuje PROTI vzniku vrások a nie na ich vyhladenie.
2008827_1200x

Jemná vrstva proti vráskam

Patríte k dámam, ktoré zaspávajú s hrubou vrstvou očného krému a ráno naň hromžia, lebo sa prebudia s podráždenými očami alebo opuchnutými očami? Na vine nemusí byť daný výrobok, ale príliš veľké množstvo krému. Pod každé oko stačí množstvo veľké ako špendlíková hlavička.

Závisí na type pokožky aký krém na oči použiť?

Ak si myslíte, že vás sa problém vrások pod očami netýka, lebo máte mastnú pokožku, mýlite sa. Kvalita pokožky pod očami výrazne nesúvisí s typom pleti. Starostlivosť jej musí venovať rovnako žena, ktorá má pleť suchú, mastnú, zmiešanú alebo normálnu. Aj v tomto prípade platí, že PREVENCIA je lacnejšia ako neskoršie zmierňovanie škôd.

A vek??

Ak si robíte zálusk na mamin očný krém, zadržte! Každá veková kategória si musí nájsť svoj vlastný, zrelá pokožka potrebuje výživnejšie krémy ako o niekoľko rokov mladšia.

V zime stavte na tuky

V teplejších mesiacoch sú vhodnejšie gélovité, hydratačné krémy, ktoré často spoznáte podľa priesvitnejšieho vzhľadu. S pribúdajúcimi mrazivými dňami siahnite po výrobkoch bohatých na lipidy, teda tukovú zložku. Sú mastnejšie a lepšie ochránia jemnú pokožku pred chladom.
Očnému okoliu prospejú i chladivé gélové masky aj v zime, zabránia opuchom. Zároveň stiahnu cievy, čím pôsobia proti tmavým kruhom pod očami. Po ich odstránení očné okolie ošetrite krémom.
starostlivosť-o-oči-titul

Čo je príčinou vzniku očných vačkov?

V tomto prípade je hlavným vinníkom pomalá cirkulácia lymfatickej tekutiny. Tá je od prírody pomalá, pretože tekutina sa pohybuje iba pomocou svalových sťahov. Pokiaľ je ich málo, napr. keď spíte, prúdi lymfatická tekutina ešte pomalšie. V dôsledku toho sa voda a vedľajšie produkty metabolizmu hromadia v podkožných tkanivách, čo sa prejavuje opuchmi.
Často sa stáva, že práve používanie príliš výživných krémov mikrocirkulácia ešte viac spomalý a vzniknú opuchy.

Čo je hlavnou príčinou vzniku tmavých kruhov pod očami?

Tmavé kruhy pod očami môžu byť niekedy trvalým dedičným trápením, často sú však výsledkom únavy alebo negatívnych vplyvov životného prostredia akými sú napr. teplotné zmeny, cigaretový dym alebo znečistenie. Hlavnou príčinou ich vzniku je však spomalenie krvného obehu. Odkysličená krv prúdi pomaly v rozšírených cievach, ktoré možno vidieť na tenkej pleti.

Mimické sú iné

Mimické vrásky sú stopy vášho výrazu tváre, takže sa ich tak ľahko nezbavíte. Pravidelným ošetrovaním sa však môžu zjemniť.
Ak si chcete vhodný krém nájsť sama, nevyhadzujte zbytočne peniaze a rozhliadnite sa po vzorkách.