Chcem zmenu!

Chcem zmenu!

Pokiaľ nestojíte pred svojim životným rozhodnutím, tak je to úplne v poriadku a čítate správne. My ženy potrebujeme zmeny v pravidelných, či menej pravidelných intervaloch. Čo sú nám naše mužské polovičky ochotné viac, či menej tolerovať. Pokiaľ však ide o potešenie našej ženskej dušičky a byt, záhrada, pes , mačka sú doriešené, ostáva nám zmena na sebe. Poďme na to vylučovacou metódou:
√ o pleť sa pravidelne staráme kvalitnou kozmetikou, ktorá robí, čo potrebujem
√ líčenie ma nikdy nebavilo
√ vlasy mám v rukách odborníka, tak…

Vrhnime sa na šatník!

Ešte vás baví nabehnúť do obchodu, kúpiť si blúzku, farba ktorej vás upútala v niektorom časopise? Vybrať si nohavice, ktoré kolegyni robili taký pekný zadok? Alebo zo slušnosti neodbiť predavačku, ktorej cieľom je, aby ste neodišli naprázdno? Možno ste sama sebou a stále viete čo chcete, ale štatistiky hovoria, že v našich šatníkoch je asi každá piata vec využitá za účelom a frekvenciou nosenia s cieľom , na aký bola kúpená. STOP!
Každá žena by mala aspoň jedenkrát za život navštíviť profesionála v oblasti stylingu a imidž.
Potvrdíte si, čo vám občas šepkala intuícia pri výbere, zistíte, že vanilková nie je farba, ale odtieň žltej farby a hodí sa vám viacej ako citrónový odtieň, ktorý nosíte. Investícia do farebnej typológie
– vám ušetrí peniaze (budete vedieť presne čo kúpiť a čo nechať v obchode)
– určí váš farebný typ, ktoré farby a strihy urobia s vašou postavou malé zázraky
– poradí ako sa nevzdať svojej favoritky medzi farbami, aj keď nekorešponduje s vašim farebným typom
– pomôže vám našepkať kaderníkovi, do akých farieb sa nemá púšťať, aby ste nevyzerali unavene, mdlo
– rozhodne pri líčení, aký make-up, farbičky použiť, aby ste sa rozžiarila
– prinesie ZMENU, ktorú hľadáte
Odporučenia pri zmene šatníka.
Ak sa však rozhodnete pre menšiu zmenu a ešte stále odsúvate návštevu imagemakera, tu je pár typov, ktoré vám pomôžu .
Všetko oblečenie vyložte zo šatníka.
Vytrieďte veci, ktoré ste nemali na sebe už rok, alebo ste zistili, že vám je tesné, neprimerane obtiahnuté, alebo uletené. Odpovedajte si na otázku: Ako sa dostali do môjho šatníka?
Vytrieďte bez pochybností a ľútosti oblečenie síce obľúbené, ale obnosené. Odpovedajte si na otázku: Odkiaľ ich mám?
Definitívne sa týchto vecí zbavte, keď ste v eufórii zmeny, bude to ľahké, verte mi  Keď doriešite zmenu, možno vás napadne, komu by poslúžili.
Zvyšné oblečenie si rozdeľte na oblečenie do práce, voľno časové, na obľúbené aktivity, či cvičenie, príležitostné, domáce a spoločenské. Zhodnoťte, ktorej činnosti venujete najviac času a podľa toho rozhodnite, ktorú časť šatníka potrebujete rozšíriť.
Menej je niekedy viac, alebo kombinovateľnosť šatníka.
Dôležitejšie ako množstvo je vedieť oblečenie kombinovať. Mám svoje obľúbené nohavice a k nim sako. V akej kombinácii by som ho využila ešte? Dokúpim si k nemu sukňu, svetrík, ktorý môžem využiť aj na šaty, dokombinujem šatku….napíšem si to!
Kostýmy, kabáty, obuv, kabelku kupujte v neutrálnych farbách a v čo najlepšej kvalite! Budú vašimi sprievodcami dlhšie ako jednu sezónu. Blúzky , tričká topy urobia radosť aj lacnejšie kusy.
Nezabudneme ani na spodné prádlo. Nosme to, čo nám je pohodlné, nezarezáva sa, má správnu veľkosť a neupozorňuje na seba pod sukňou či nohavicami. Spodné prádlo je to, čo nás robí žienkami. Tak si ho doprajme krajkované, saténové…. proste ženské.
Čo s krásnymi lodičkami, ktoré ste nemohli nechať v predajni a nemáte k tomu absolútne nič?
Zoberte so sebou do obchodu aspoň najlepšiu! kamarátku, možno s ňou nepodľahnete nástrahám. A hlavne si so sebou zoberte zoznam vecí, ktoré ste si napísali!!!, aby ste skutočne kúpili to, čo potrebujete. Ak si to urobíte so šatníkom na každé ročné obdobie, neuveriteľne to oceníte aj v čase zliav.
Na záver.
Keď ste si úprimne odpovedali na otázky odkiaľ máte šaty, ktoré vám iba stáli v šatníku a odkiaľ tie, ktoré by ste nosila najradšej každý deň, je vám jasné, aké chyby ste pri nakupovaní robili a zároveň, kedy ste mali šťastnú ruku. Držte sa toho!
Teším sa na vaše ohlasy a čokoľvek budete potrebovať poradiť píšte, mailujte. Vaša MarikaK