Starostlivosť o očné okolie

Starostlivosť o očné okolie

Eliminovanie vrások okolo očí, odstránenie opuchov viečok, či tmavé kruhy pod očami je veľmi aktuálna téma. Veľa žien trápi štípanie pokožky z očného krému alebo slzenie očí pri líčení. Jednoducho, očné okolie je veľmi citlivé, a preto by sme mali byť opatrné s jeho ošetrovaním. Je dobré vedieť, PREČO je to tak, aby sme vedeli AKO na to.

Očný krém by vám určite nemal chýbať v základnej kozmetickej výbave už od dvadsiateho roku života. Aj keď si myslíme, že ho nepotrebujeme, lebo ešte nemáme vrásky, opak je pravdou. Pokožka okolo očí je najtenšou a má minimum mazových žliaz. Pravidelným používaním očného krému je očné okolie pravidelne hydratované, pokožka funguje správne, je pružná a hladká. Zároveň bojujeme proti vzniku vrások, ktoré sa chytajú na dehydrovanej pokožke veľmi rýchlo.

Čo robiť ak vás štípu očné krémy??

Aj mňa štípali, keď som ich začala pravidelne používať pri prvých vráskach. Drobné prasklinky, ktoré vznikajú v hĺbke pri nedostatočnom hydratovaní, sa vplyvom vitamínov z krému zaceľujú. Všetky vitamíny sú kyslej povahy a pri kontakte s dehydrovanou pokožkou poštipkávajú. (Vhodným porovnaním by bolo kvapnutie citrónu na poškarabanú pokožku.) Keď však štipká dlhšie a stupňuje sa to, vtedy je to o zmene krému. Po mojich skúsenostiach uprednostňujem vyskúšanie prípravkov vopred. Vačšina žien pri poštipkávaní vyhodnotí svoju pleť ako citlivú a siaha po krémoch pre citlivú pokožku. Je to škoda. Citlivá pleť sa dá riešiť, posilniť, len treba vybrať ten správny krémik, ktorý obsahuje aj protivráskovú starostlivosť, vitamíny, minerály, morské riasy, kyselinu hyaluronovú…. Možno 5-6 minút poštipká, ale zacelí ranky a zregeneruje vychladnutú pokožku. Ak si aj vy chcete prípravky vopred vyskúšať kliknite sem.

Pokiaľ máte opuchnuté viečka, to väčšinou nie je problém pokožky, ale prejav zoslabnutého fungovania orgánov v tele (najčastejšie obličky) alebo nepravidelného pitného režimu. Po 18:30 by sme už nemali piť veľa tekutín. Opuchy očných viečok však vieme odstrániť doplnením očného krémiku o gélové prípravky, ktoré dáme schladiť do chladničky, alebo správnymi  pohybmi  pri nanášaní očného krému, mikromasážou očného okolia.

Tmavé kruhy pod očami môžu byť genetické alebo získané. Tie prvé si vyžadujú dlhší čas, ale pri oboch je udržiavanie napitého očného okolia extrémne dôležité. Okrem krémiku pomáha aj očná maska, hydrogélové vankúšiky a špeciálny korektor pod oči.

Nakupovať produkty