Krása očí

Keď ženy premýšľajú o kozmetike, často ich ako prvé napadnú farbičky a líčenie. Najdôležitejšia je však pravidelná, denná starostlivosť o pokožku ráno a večer, ktorá je cestou k vášmu spojnému pohľadu do zrkadla.
Pre krásu očí, alebo dajme očiam všetko čo im patrí.
Hebučká pleť bez vrások. Rozžiarený pohľad. Pružné riasy. To sú priania každej ženy, ktorá pri pohľade do zrkadla zaznamená prvé nedostatky. Únava, stres, negatívne vplyvy životného prostredia, slnečné lúče a v neposlednom rade aj nedostatočná starostlivosť sú najčastejšími príčinami vrások v očnom okolí, vačkov a kruhov pod očami. Naša koža je schopná samoobnovy, avšak s pribúdajúcim vekom prebieha táto jej pozoruhodná funkcia stále pomalšie. Vďaka pravidelnej a svedomitej starostlivosti môžeme vyvolať a urýchliť jej regeneráciu.
Čo si predstavujem pod dôkladnou starostlivosťou? Sú to základné pravidlá starostlivosti, ktoré smerujú spoločne k jednému cieľu – zdravšej a mladšej pleti. Jemné očné okolie si vyžaduje komplexnú a špeciálnu starostlivosť, ktorá pozostáva:

  1. z odlíčenia a očistenia očného okolia od nečistôt a výlučkov kože
  2. z regenerácie, výživy a kontroly sfarbenia
  3. zo spevnenia a hydratácie
  4. z ochrany pleti

Odličujme oči s citom.

Chyťte si pokožku na lícach medzi palec a prsteník. Urobte to rovnako tesne pod očami. Cítite ten rozdiel? Už to je jeden z dôvodov, prečo prípravky pleťovej starostlivosti nie je vhodné používať na očné okolie. Tenká pokožka okolo očí reaguje na prípravky pleťovej kozmetiky odlišne než pleť na tvári, na ktorú sú určené.
Preto odporúčam pre kvalitné odstránenie očných tieňov a maskary, rovnako ako aj iných nečistôt usadzujúcich sa na pokožke očného okolia počas dňa použiť odličovač určený špeciálne na citlivé očné okolie.
Skôr ako aplikujete odličovač očí na vatový tampónik, je dobré ho jemne navlhčiť, aby ľahlo vlákno tampóna a následne na to aplikovať primerané množstvo odličovača na oči. Pri odličovaní je dobré osvojiť si pohyby smerom od očnicového oblúka dole a od vonkajších kútikov k vnútorným.
Ak nosíte kontaktné šošovky, alebo máte citlivé oči, bude vašim ideálnym spoločníkom dvojfázový odličovač bez obsahu oleja, ktorý šetrne odstráni vodou nezmývateľné líčidlá a pritom ošetruje pokožku. Krištáľovo priezračný odličovač nezanecháva mastné stopy, ani pocit suchosti a vašu pleť zvláčni a zjemní. Jednou z príjemných súčastí tohto odličovača je obsah silikónu, ktorý vašim neposlušným riasam dodá pružnosť.

Skôr než zbadáme prvé vrásky

Okrem starnutia, majú na jemnú pokožku okolo očí nepriaznivý vplyv slnečné žiarenie, stres a únava. Základná hranica, kedy by som doporučovala aspoň minimálnu očnú starostlivosť je 25 rokov. Ale kedy môžeme vrásky očakávať je často dosť individuálne. Podieľajú sa na tom genetické dispozície, námaha očných partií, návštevy solária, typ pokožky a životospráva. Je dobré vedieť, že pri suchej pleti ich možno očakávať skôr, preto v tomto prípade by som dala dôraz na prevenciu. Skvelé výsledky v boji proti starnutiu zaisťuje zloženie TimeWise® Očného krému proti starnutiu, ktorý bol vyvinutý na citlivé partie. Zastavuje proces starnutia obnovou prirodzených biologických procesov – zvýšením tvorby kolagénu a elastínu, ako aj kyseliny hyaluronovej, tak potrebnej pre hydratáciu. Regeneruje horné vrstvy a pleť sa stáva jemnejšou a hladšou.
Ako pokožka starne, stráca vlhkosť a to oslabuje prirodzenú bariéru našej pokožky , ktorá sa musí viacej brániť škodlivým vplyvom voľných radikálov a pred poškodením vplyvom životného prostredia.
TimeWise® Spevňujúci očný krém zaručuje spevnenie, oživenie, presvetlenie a intenzívne zvlhčenie citlivej pokožky okolo očí. Redukuje hĺbku jemných liniek a vrások, zlepšuje elasticitu jemných partií v okolí očí. Ukľudňujúce botanické výťažky a rozjasňujúce zložky sú dôležité pre zlepšenie vlastnosti pleti zadržať si väčšiu úroveň vlhkosti a vyrovnávajú a intenzívne zosvetľujú jej tón.
K používaniu očných krémov pridávam dobú radu. Očné krémy by sa mali vklepávať výlučne v okolí, kde si môžeme nahmatať kosť v spodnej časti a tesne pod obočím. Pokožku tým zbytočne nenaťahujeme a nemôže sa nám stať, že si podráždime očnú sliznicu kontaktom s krémom .