Ako na opuchnuté viečka?

Je to daň za hektický život a celodenné vysedávanie pred monitorom i nočné čítanie. Ak vás často trápia opuchnuté a unavené oči, je načase s tým zatočiť. V prvom rade si musíte uvedomiť, že pokožka okolo očí a na viečku je o štvrtinu tenšia ako na ktoromkoľvek inom mieste tváre. V týchto miestach sa nachádza málo tukových žliaz, preto sú väčšmi vystavené vonkajším vplyvom. Ráno po prebudení a večer po celodennej námahe sa krvné cievy rozšíria, preto máte pocit unavených viečok, ktorý sa môže prejaviť aj opuchmi.
Ukľudňujúca očná maska –tento jedinečný priezračný modrozelený gél obsahuje chladivú zmes prírodných a rastlinných výťažkov, ktoré sú známe svojimi blahodarnými upokojujúcimi účinkami. Je vytvorená špeciálne pre citlivú oblasť okolo očí a môže sa používať ako maska práve na opuchnuté a unavené oči, alebo ako hydratačný prípravok, ktorý neodstraňuje.
Aj nedostatočné odstránenie zvyškov maskary, môže spôsobiť podráždenie sprevádzané opuchom. Opuch môže byť následkom prijatia väčšieho množstva tekutín pred spaním, alebo hormonálnej nevyváženosti.
Ak problémy s opuchnutými očami pretrvávajú aj napriek tomu, že dodržiavate všetky spomínané pravidlá, môžu signalizovať zdravotné problémy.

Zbavme sa tmavých kruhov pod očami

Vekom sa mikrojemná krvná a lymfatická cirkulácia okolo očných kontúr spomaľuje. Krvné farbivo začne stagnovať v priehlbni spodného viečka spôsobí zmenu farby – tmavé kruhy.
TimeWise® Revitalizačné očné sérum komplexom rastlinných výťažkov prináša okamžité a dlhodobé zlepšenie tým, že sa zameriava na najrôznejšie príčiny tmavých kruhov pod očami.
Pomáha chrániť pleť a posilňuje prirodzenú podpornú bariéru. Zvyšuje mikrocirkuláciu a bráni usadzovaniu prebytočnej tekutiny v oblasti pod očami. Zároveň minimalizuje škodlivý vplyv okolia a obmedzuje výskyt melanínu na povrchu pleti.
Tým, ktorí tmavé sfarbenie pod viečkami dostali do vienka pomôže len správna krycia taktika. Rozjasňovač pleti vďaka špeciálnym pigmentom dokonale prekryje tmavšie kruhy pod očami a dokonale rozžiari unavenú a povädnutú pleť.

Chráňme si viečka

Pohyblivá časť viečka je najjemnejšia časť očného okolia a nemal by sa na ňu aplikovať žiaden očný krém. Výnimkou je Fixačný krém na očný make-up, ktorý po nanesení na horné viečko vytvorí bariéru medzi viečkom a líčidlami.
Fixačný krém na očný make-up je skvelým pomocníkom pre dlhotrvajúce nalíčenie vašich očí. Zabráni rozmazaniu nanesených očných tieňov a ich usadzovaniu do záhybov očných viečok. Vhodný je tiež pre dámy nosiace kontaktné šošovky.

Obraz dokonalej krásy

Skutočným bonbónikom na starostlivo ošetrenej pokožke je líčenie.
Je vecou vkusu každej z nás aké odtiene uprednostníme a ako sa s nimi vyhráme. Pre citlivé očká je zvlášť dôležitý výber kvalitnej dekoratívnej kozmetiky, ktorá zabráni dráždeniu a zápalom očných spojiviek. Vyskúšajte si produkty skôr, ako si ich zakúpite.
V priebehu poradenstva svojim klientkám pripomínam, aby si menili maskaru každé tri až štyri mesiace, z dôvodu zaistenia jej zdravotnej bezpečnosti.
Prajem vám na tejto ceste veľa úspechov a úsmevov do zrkadla.